Turundamine koroonakriisi COVID-19 ajal ehk just nüüd on suurepärane aeg leida uusi kliente
Kunagi varem pole olnud brändide jaoks nii eluliselt tähtis olla digiturunduses nähtaval. Nähtavuse säilitamine on pikaajalise kasumlikkuse ja jätkuvate investeeringute jaoks hädavajalik. Äri käib samamoodi edasi nagu enne, kuid palju rohkem aega tuleb pühendada digitaalsetele lahendustele ja turundusele. Niimoodi toimimine annab ka eeliseid konkurentide ees, kes ei pruugi nii kiiresti reageerida.
Väga oluline on säilitada oma olemasolev kliendibaas, kuid kohaneda ka uute klientidega. Selleks tuleb panustada pidevale sisuloomele, klientidega personaalsele suhtlemisele ning nende digitaalse teekonnaga põhjalikult kursis olemisele. Potentsiaalsete klientide võitmiseks peab suurendama brändi teadlikkust ja nähtavust. Pidage meeles, et üks parimaid hetki potentsiaalsete klientide leidmiseks on see, kui nad otsivad seda, mida te müüte. Seetõttu peate olema nähtavad ostutsükli igas etapis.
Vajalik on täpselt teada, milline on brändi sihtrühm, kuidas selle sihtrühma elustiil on seoses maailmas toimuvaga muutunud ja kaardistada võimalused selle sihtrühma sihtimiseks. Meeles tuleb pidada koroonaviiruse mõju klientidele ja nende soovidele ning mõelda läbi, kuidas oma sihtrühma kõnetada. Mida su sihtrühm praeguses situatsioonis kuulda tahaks? Kuidas peaks temaga suhtlema?
Digiturunduse tehnikatest soovitame keskenduda konversioonimäära optimeerimisele. Väikesed täiendavad muudatused kasutaja digitaalsel teekonnal aitavad suuremat hulka veebilehe külastajatest klientideks pöörata. Oma veebilehte saab täiendada positiivsete lugude, soovituste ja ülevaadete lisamisega, mida on võimalik jagada ka sotsiaalmeedias. Kuna kliendikogemus on kuningas, tuleb investeerida sellesse, et pakkuda kiiret ja isikupärast kogemust. Seejuures saab kasutada ka tehisintellekti, mis annab ettevõttele tugeva konkurentsieelise ja võimaldab potentsiaalsetele klientidele õigel ajal läheneda.
Mõõda ja testi. Mõõtmine tähendab oma turunduskulude eest vastutamist. Kõik digiturundajad peavad veenduma, et on määratlenud oma peamised tulemuslikkuse näitajad. Seadistage veebianalüüs õigesti ning veenduge, et katate kõik põhitõed ja kasutate saadud andmeid oma turunduse tõhususe suurendamiseks. Kuigi praegusel ajal kasutatakse ainult kindlaid ja turvalisi lähenemisviise, soovitame mõelda loovalt ning katsetada uusi lähenemisi. Testi tulemustest olenemata saab sellest igal juhul õppida, mis omakorda võimaldab edasi liikuda ja katsetada midagi uut.
Kasuta tekkinud olukorda targasti
Koroonakriis on endaga kaasa toonud nii oodatut kui ka ootamatut. Kodulehtede orgaaniline külastatavus on reisi- ning majutusettevõtetel langenud, ent uudiste-, finants- ja jaekaubandusettevõtete liiklus kodulehtedel on märgatavalt tõusnud. Kui uks sulgub, avaneb aken ja seda näeme ka praegusel ajal.
Oluline on, et brändid ei lõpetaks praegu digiturundusse panustamist. Hetkel, mil tavapärasest rohkem silmapaare on suunatud meediaväljaannete veebilehtedele ja e-poodidele, on parim aeg tõsta oma brändi nähtavust. Nõnda kindlustad, et kriisi vaibudes oled just sina konkurentide suhtes eelispositsioonis. Kõik halb saab ükskord läbi ning see peab paika ka COVID-19 osas.
Mis puutub usaldusväärsete suhete loomisesse brändi ja klientide vahel, siis olemasoleva kliendibaasi säilitamine on käesoleval momendil prioriteet. Panusta sisuloomele ja järjepidevale personaalsele suhtlusele, nii garanteerid üheskoos kriisi seljatamise.
Tööta oma veebilehe konversioonimäära optimeerimise kallal. Seeläbi on sul võimalik muuta ja parandada kliendikogemust ja võita endale uusi kliente. Tähtis on oma digikampaaniatel silm peal hoida ning mõõta, kuidas neil läheb. Ja katsetada.
Loodame, et viiruselaine läheb kiiresti üle ning mõjutab võimalikult vähe erinevaid valdkondi, kuid sellegipoolest tuleb valmis olla muutusteks. Soovitame kõigis valdkondades keskenduda jätkusuutlikkusele ning kasutada mõistlikult ära aega, kui konkurents on väiksem.
Allikas: https://turundajateliit.ee/uudised/mediacomi-tahelepanekuid-koroonakriisis-meediamaastikult/
Miks kasutada digiturundusagentuuri abi?
Siin on seitse põhjust selleks:
Juhul, kui omad ettevõtet ning üks Sinu eesmärkidest on saada võimalikult suuri müüke, siis turundus (sh. ka digiturundus) on Sinu jaoks kindlasti vajalik. Aga on see midagi, mida Sa peaksid ise tegema või hoopis andma selle ülesande kellelegi teisele?
Kuigi võib in-house turundus tunduda algupäraselt hea idee – see on ettevõtte sisene, Sul on suurem otsustusõigus, vähem värbamist jne. – siin on 7 põhjust miks pöörduda hoopis agentuuri poole.
1. Aeg
Kui Sinu ettevõttel on piisavalt võimekust, et värbata uusi töötajaid ja/või vanu töötajaid välja koolitada, siis võib in-house turundus olla hea idee. Sellegi poolest on see ressursirohke ning aega nõudev.
Digiturundusagentuuris töötavad juba välja koolitatud turundajad kellel on olemas kogemused, teadmised ja oskused, mis katavad kõik Sinu turundusega seotud mured. Sa säästad palju raha ning väärtuslikku aega, mida saaksid hoopiski millegi muu peale panustada, kui hangid endale turundustiimi.
2. Maksumus
In-house turundustiimi omamine tähendab, et pead maksma lisaks koolituste, ruumi, palkade või palgalisade, varustuse (programmid) ja palju muu eest. Agentuuri palkamisel hoiad kokku kõik need kulud.
Digiturundusagentuuris on iseseisvad töötajad, seega Sa ei pea muretsema nende palkade pärast. Lisaks, kampaaniate ja muu turundusülesannete täitmiseks läheb vaja teatud programme ja muud varustust, mis on üldjuhul üsnagi kallid. Õnneks turundusagentuuride töötajatel on kõik need juba olemas, seega Sa ei pea selle pärast muretsema.
3. Kogemus
Kui Sul olemas meeskond täis proffessionaalseid turundajaid, siis see hoiab kokku palju aega ja kulusid ning toob kiirelt häid ja mõõdetavaid tulemusi. Lisaks sellele on nad juba treenitud selleks, et Su ettevõtte müüks võimalikult palju ning mõtlevad, kuidas saaks Sina oma ettevõttega eristuda teistest. Koostöö agentuuriga garanteerib Sulle silmapaistvaid tulemusi sest nad juba teavad, mis töötab edukalt ja mis mitte.
Selleks Sa pead oma tiimiga suhtlema ning selle jaoks oleks tark regulaarselt oma turundustiimiga kohtuda või siis helistada, et olla kaasas muutuste ja uute ideedega.
Peale selle teavad turundajad väga hästi, mis sisu millal ja kuidas toota. Nad omavad visuaalset ettekujutust, nad on loomingulised, nad teavad, mis äratab tähelepanu ning millal on õige aeg postitada.
4. Tehnoloogia
Enamus digiturundusagentuuri omavad ligipääsu erinevatele programmidele ja rakendustele, mis teevad nende kui ka Sinu töö lihtsamaks. Nad teavad, kuidas teha SEO-d, kuidas kohandada Sinu kodulehte, kuidas teha internetis mõistlikult reklaami, kuidas peaksid sisu tootma jne. Nad teavad, mis strateegiaid ja lahendusi kasutada ning kuidas saaksid Sina nendest kasu. Lisaks turundajad ei oma ainult ligipääsu tehnoloogiale, vaid on samuti kursis ka sotsiaalmeedia ja üldiselt turundustrendidega.
5. Fookus
Turunduse rakendamiseks läheb vaja erinevaid oskusi – planeerimine, sisu mõtlemine, copywriting, sotsiaalmeedia kasutamine, tulemuste analüüs, disain, blogide kirjutamine, fotograafia, e-turundus ja palju muud. Ettevõtte omamine nõuab palju aega, raha ja vastutust, seega millal on Sinul ja Su meeskonnal aega veel turundusega eraldi tegeleda?
Digiturundusagentuuris on juba olemas koolitatud ja sihikindlad töötajad, kes keskenduvad eraldi oskusele, et anda Sulle võimalikult hea tulemus. Seetõttu Sa ei pea hakkama koolitama oma meeskonda, kellel on niigi palju tööd või otsima uusi inimesi tööle. Nii saavad Sinu töötajad keskenduda oma tööle, olla rohkem produktiivsemad ning teha oma tööd veelgi paremini.
6. Perspektiiv
Päris tihti võib juhtuda, et inimesed kes ei tööta firma siseselt, omavad kastist välja mõtlemist ning tulevad kiiremini originaalsete ideede peale, et Sinu firmat aidata. In-house turundusega võib juhtuda, et ollakse liiga raamis kinni ja tekib nii-öelda tunnel vision. Kui Su personal pole piisavalt koolitatud, võib juhtuda sihtrühma valesti mõistmine ning seejärel müükidest ilma jäämine.
Turundajad, kes töötavad Sinu ettevõtte siseselt, võivad hakata mõtlema Sinu ettevõtte vaatepunktist. Selleks, et turul olla tugev või selleks, et jõuda uute klientideni, pead oskama ennast panna kliendi kingadesse. Kusjuures, paljud töötajad võivad tunda, et nad ei taha oma ettepanekuid või ideid jagada kuna kardetakse, et see võib panna maksma nende töökoha.
Järeldusena võib öelda, et koostöö digiturundusagentuuriga toob Sulle kindlasti häid tulemusi juba see tõttu, et nad omavad originaalseid ideid, on loomingulisemad ning on ausamad võrreldes in-house tiimidega.
7. Hoolimine ja kaasamine
Kujutle ette tiimi, kes pingutavad selle nimel, et Sulle suurepäraseid tulemusi tuua. Kõlab hästi, eks? Digiturundusagentuurides on inimesed kelle fookus on alati Sinul ja annavad endast parima, et leida võimalikult palju lahendusi või ideid, et muuta Sinu ettevõte eriliseks ja silmapaistvamaks konkurentide seas. Nad hoolivad sinu lühi- ja pikaajalistest eesmärkidest ja on nõus neid saavutama koos Sinuga.
Kokkuvõte
Oma ettevõte turundamine on hea idee kui Sul on piisavalt ressursse, kuid on palju põhjuseid miks anda see töö agentuurile. Sa hoiad kokku palju väärtuslikku aega, raha, Sul on motiveeritud ja sihikindel meeskond, kellele lähevad korda Su ettevõte ja Su eesmärgid. Neil on olemas nende eesmärkide saavutamiseks vajalikud teadmised, oskused ja tehnoloogia ning on alati kursis sotsiaalmeedia trendidega.
Koostöö kogenud digiturundusagentuuriga garanteerib Sulle head tulemused, sest Sinu töö on juhtida firmat - lase turundajatel seda turundada.
Allikas: webby.ee/miks-on-moistlik-palgata-agentuur-mitte-uhemehe-firma/
Neli põhitõde millele sisu loomisel keskenduda
Selles blogi postituses räägime sellest, et “Sisu loeb!”. Tõenäoliselt oled seda ütlust korduvalt kuulnud. Ükski digitaalse turunduse strateegia ei ole edukas, kui sellel ei ole korralikku ja kvaliteetset sisu. Seetõttu on väga oluline, et sellel mida müüd ja turundad oleks ladus ja arusaadav sisu, andmaks oma sihtrühmale üheselt arusaadav sõnum.
Kui sisu ei ole sihtrühmale koheselt arusaadav ja seda läbi ei loeta, siis kõik töö ja vaev on raisku lastud. Siinkohal anname mõned väärtuslikud näpunäited, mida sisu loomisel peaks silmas pidama.
- Sisu tuleb muuta jagatavaks
Esmalt tuleb mõista, kes on Sinu toote või teenuse sihtrühm ja mida nad Sinu kodulehelt ootavad. Google Analytics on suurepärane tööriist, mis annab täpse ülevaate paljudest Sinu kodulehe vaatajaskonna parameetritest, nagu demograafia, vanus, sisu eelistused jne. Saadud info abil saab otsustada, millist sisu tegelikult vaja on. Sinu toode või teenus võib olla suurepärase kvaliteediga, aga seda tuleb ka kirjeldada nii, et sihtrühm seda mõistaks. Vastasel juhul on tulemuseks asjata kulutatud aeg ja vaev ning kesised tulemused.
- Hoia tekstide sisu arusaadav
Kui oled välja selgitanud, mis Sinu sihtrühmale meeldib, on aeg neile kvaliteetset sisu pakkuda. Veendu, et see saaks kirja lihtsas keeles, seda selleks, et lugejad saaksid aru mõttest, mida soovid edasi anda. Oluline on vältida keerulisi sõnu, kuna see ajab lugejad segadusse ja nad võivad lugemise seetõttu pooleli jätta.
Mida lihtsamini ja selgemini on kirjutatud sisu, seda suuremad on võimalused, et seda ka loetakse ning ka jagatakse. Edasi jagatakse just sellist sisu, mis tundub kasulik ja huvitav.
- Ole järjekindel ja loo eesmärke
Selleks, et otsingumootorite tulemustes ülespoole jõuda, on oluline olla järjepidev. Kui Sinu postitus või sisutekst saab head tagasisidet, ei peaks jääma võitu tähistama, vaid hakkama kirjutama järgmist ja vähemalt sama head. Kui postitate oma jälgijatele pidevalt kvaliteetset sisu, siis tagavad otsingumootorid teile kõrgema positsiooni.
Lisaks eelnevale on tähtis luua eesmärk ja teha enda jaoks selgeks, mida tahad sisu kirjutades saavutada ning tööta selle eesmärgi nimel. Uuri tasuta tööriistade abil, kas Sinu sihtrühm jagab sinu poolt loodud postitusi või mitte.
- Loo hea struktuuriga sisu
Hea struktuuriga sisu on vajalik selleks, et lugejad saaksid kirjutatust täielikult aru ja saaksid seda ka lugemise käigus nautida. Pealkiri peaks olema lühike ja asjakohane ning tekitama uudishimu.
Sisu peaks kiiresti jõudma välja põhiteema juurde, mitte rändama mööda teisi teemasid. Kõik tekstis toodud faktid peavad olema tõesed. Üldiselt peaks sisu olema kirjutatud nii, et lugejad saaksid selle lugemist sujuvalt nautida, seejuures igavust tundmata.
Niisiis, need olid peamised näpunäited, mida tuleks sisu kirjutamisel järgida, et lugejate tähelepanu köita ja neid lugemisest täielikult haaratuna hoida.
Allikas: https://webby.ee/neli-pohitode-millele-sisu-loomisel-keskenduda/
Neli nõuannet oma postituse like'ide ja jagamiste arvu suurendamiseks
Selles blogi postituses räägime sellest, kuidas läbi sotsiaalmeedia on võimalik jõuda lühikese ajaga sihtrühmani ning sellega brändi tuntust suurendada. Kuid üha suureneva konkurentsi tõttu on väga oluline luua vaatajaskonda paeluv sisu, mida jagataks ning mis viiks soovitud tulemuseni.
Siinkohal kirjeldame nelja võimalust, mille abil suurendada meeldimiste ja jagamiste arvu sotsiaalmeediakanalites.
- Saa aru oma sihtrühmast
Esimene ja kõige tähtsam samm, saamaks oma sotsiaalmeedia sisule rohkem like‘e ja jagamisi on saada teada, kes on su sihtrühm ja mida nad sotsiaalmeediast otsivad. Google Analytics on suurepärane tööriist, mis aitab välja selgitada vaatajaskonna demograafiat, vanust ja sisulisi eelistusi. Nii saad teada, kelle jaoks postitusi luua. Tunne oma kliente läbi ja lõhki, et saaksid neile anda täpselt seda, mida nad soovivad ning nad vajutavad hea meelega like– ja/või jagamisnuppu.
- Haarav pealkiri on kohustuslik
Inimesed on sisust huvitatud ainult siis, kui sellel on huvitav pealkiri. See loob suurema tõenäosuse, et publik loeb postitust. Pealkiri peaks olema lühike, asjakohane ja tekitama uudishimu. Meeldejäävad, sõnu- ja numbreid sisaldavad pealkirjad annavad jälgijaskonnale sisust parema ettekujutuse.
- Muuda sisu jagatavaks
Sisu jagatavaks muutmine aitab postitustel jõuda suurema sihtrühmani. Kui inimestele meeldib Sinu kirjutatud sisu, jagavad nad postitust oma perekonna ja sõpradega või märgivad selle meeldivaks. Mida asjakohasem sisu sihtgrupi jaoks on, seda rohkem seda ka jagatakse. Lisa alati oma postitustele sotsiaalmeedia jagamisvõimalused, sest nii annad lugejatele võimaluse jagada seda, mis neile meeldib.
- Lisa tekstile visuaalset sisu
Visuaalne sisu on alati piklupüüdvam, kui lihtsalt tekst. Tekstile lisatud videod, pildid, GIFid ja helifailid meelitavad inimesi seda lugema. Visuaalsed efektid köidavad inimesi, kuna need on huvitavad ja neist on lihtne aru saada. Graafilise info lisamiseks on saadaval mitmeid erinevaid tööriistu- seega ära jäta oma postituste sisu kaunistamata, vaid lisa sellele vürtsi!
Jälgides neid nõuandeid kogud rohkem like ning jagamisi ning jõuad kindlasti suurema vaatajaskonnani.
Allikas: https://webby.ee/neli-nouannet-suurendadamaks-oma-postituste-likeide-ja-jagamiste-arvu/
Suurepärased sotsiaalmeedia võimalused väikeettevõtele
Selles blogi postituses räägime sellest, et sotsiaalmeedia pakub väikeetevõtetele palju erinevaid võimalusi ja aitab brändi tuntust suurendada. Sotsiaalmeedia näol on tegemist platvormiga, mis aitab köita suurema vaatajaskonna tähelepanu ja suunata oma veebileheküljele rohkem liiklust. Mida aktiivsem on sotsiaalmeedia profiil, seda rohkem köidab see tähelepanu.
- Lisa oma postitustesse kvaliteetseid viiteid
Sotsiaalmeediat on hea kasutada selleks, et viidete abil juhtida klient sotsiaalmeediast oma kodulehele. Enamik väikeettevõtteid ongi sotsiaalmeedias selleks, et kiirelt ja väikeste kuludega jõuda suurema sihtrühmani. Suurema sihtrühma leidmiseks on aga oluline postituste sisu ja postitamise korrapärasus. Tekstile visuaalselete efektide lisamine, üleskutsed, piiratud ajaga pakkumised jne. Kõik sellised postitused võimaldavad kliendi tähelepanu köita ning viidete abil klienti vajalikku kohta suunata.
- Parem postitsioon otsingumootorites
Sotsiaalmeedia platvorm aitab Sul otsingumootorite paremusjärjestuses kõrgemat kohta saavutada. Enne toote või teenuse kasutamist vaadatakse tihtipeale ettevõtte sotsiaalmeediaprofiili. Kui see kliendile meeldib, on väga tõenäoline, et mõnda postitust ka jagatakse. See suurendab omakorda veebisaidi domeeninõudeid ja kasvatab Sinu ettevõtte kaubamärgi tuntust. Veebisaidile paremusjärjestuses kohta valides arvestavad otsingumootorid kõiki parameetreid ning sotsiaalmeedia profiilid mängivad selles olulist rolli.
- Traffiku genereerimine
Sotsiaalmeedia platvormid aitavad juhtida oma äri juurde oluliselt rohkem internetiliiklust. Digitaalturunduses on sisu ja sõnum kõige alus, seega kui lood oma sihtrühmale kvaliteetseid ja meeldivaid postitusi, siis jagatakse neid ka inimese enda suhtlusvõrgustikus. See omakorda aitab Sinu ettevõtte poole suunata rohkem liiklust. Tee jõupingutusi selle suunas, et saada aru, mida Sinu sihtrühm ootab, millised on inimeste vajadused ning seejärel loo vastav sisu, mis köidab tähelepanu ja annab Sinu kodulehele läbi jagamiste rohkem külastusi.
- Hoia oma konkurendil silm peal
Selleks, et enda lehele rohkem kliente meelitada, tuleks regulaarselt silma peal hoida oma konkurentide tegemistel. Seda tehes võid Sa palju uut teada saada ja parandada oma sotsiaalmeedia strateegiaid, meelitades oma äri juurde veelgi rohkem kliente. Ära kopeeri konkurentide tegevust, kuna see langetab otsigumootorites Sinu veebisaidi järjekohanumbrit ja vähendab brändi väärtust!
Kasuta sotsiaalmeedia pakutavaid võimalusi edukalt ja täies ulatuses ära ning suurenda liiklust oma ettevõtte kodulehel!
Allikas: https://webby.ee/sotsiaalmeedia-suureparased-voimalused-vaikeettevotetele/
Digiturunduse trendid Eestis
Selles blogi postituses räägime sellest, et interneti kaudu toimetatav turundustegevus on olnud kogu aeg kiirete muutuste tuules. Erinevaid kanaleid ja võimalusi on palju ning orienteerumine selles vallas võib eemalseisja jaoks olla keeruline.
- SEO
Ettevõtjad uuendavad aktiivselt oma veebilehti ning kodulehe optimeerimise vajadust teadvustatakse järjest rohkem. Kahjuks jääb aga tahaplaanile tegeleda tegeleta SEO-ga järjepidevalt. SEO-le tuleks eraldada vähemalt 10 kuni 15 % turundusele kuluvast ajast ja eelarvest.
- Sisuloome
Sisu loomine kodulehele muutub veelgi tähtsamaks, sest inimesed teevad järjest rohkem tootetel/teenusele taustauuringut. Oma kodulehel saab bränd näidata ennast nii nagu ise soovib. Kui ükskõik millisest reklaamikanalist tulles satub inimene kehvale kodulehele, pole sellest kasu. Kvaliteetne sisu eeldab läbimõeldud sisustrateegiat.
Facebook on endiselt Eesti ettevõtja (eriti just väikese ja keskmise suurusega firma) peamiseks kanaliks, seal on kõige lihtsam endale jälgijaid saada. 2018. aastal toimus Facebookis uudistevoo tekkimise põhimõtte muudatus ehk uudistevoos ilmub rohkem isiklikku sisu ehk sõprade ja perekonna poolt tehtud sissekandeid, vähem avalikke ehk brändide poolt tehtud postitusi. See tekitas olukorra, kus ettevõtete postituste orgaaniline katvus vähenes kiiresti ja nõuab firmadelt suuremaid rahalisi panuseid oma sõnumite edastamiseks.
Facebook´il ülemaailmselt praegu kaks probleemi, mis tuleb ületada – usalduskriis seoses andmeleketega ja noor, pealekasvav põlvkond, kelle seas ei ole Facebook enam populaarne kanal. FB peab leidma viisi, kuidas ennest noortele atraktiivseks teha. Vastasel juhul on ühel hetkel Facebooki kasutajaskond liiga vana ning suured brändid hülgavad selle kanali, reklaamiraha kaob ja Facebook võib leida end samas reas Orkuti jt. kadunud keskkondadega.
Instagram on reklaamikanalina muutunud populaarsemaks. Aga seal toimetamine on üsna ajamahukas, strateegiline lähenemine kampaaniale on võimalik ainult #hastage kasutades. Instagram jääb enamasti pigem suurte brändide mängumaaks.
- Reklaami hind
Hinnad Facebookis ja Googles järjest kasvavad. Turundajad, kes on oma tegevused kontsentreerinud ühele kanalile, võivad sattuda raskustesse – rahaliselt peab järjest rohkem panustama, aga tulemused pole piisavad. Täpsem mõõtmine muutub veelgi tähtsamaks. Google on kasutusele võtnud lifetime value, mis võtab arvesse ka Googlest tulnud kliendi tulevikuoste.
- Influencerid ehk Suunamudijad
2018 ja 2019 räägiti palju suunamudijatest. Kui mingi nähtus muutub aga liiga massiliseks, hakkab see oma mõju kaotama. Selle vältimiseks tuleb tõsta sisu kvaliteeti, liiga läbinähtavatest suunamudijatest hakatakse väsima. Läbimõeldud plaan, pikemaaegsem koostöö ja vastastikune aktiivne suhtlus võiksid olla märksõnad, mis influencer turundust iseloomustavad.
- E-maili turundus
Pakkumistega e-kirju avatakse üha vähem, aina raskem on märkimist väärivaid tulemusi saavutada. E-maili turunduses ongi praegu kaks suunda.
Masspostitused – lootuses, et ehk keegi ikka loeb ja tegutseb.
Segmenteerimine – kirjad kindlale sihtrühmale, kategooriale. Segmenteeritud kampaaniad on kallid, kuid oluliselt paranevad tulemused tasuvad kõik investeeringud ära.
- Podcastid
Prognoositakse podcastide populaarsuse märgatavat kasvu. Poscast pakub personaalsemat tunnetust kui raadio ja see on hea võimalus turundajatele jõuda oma brändiga sobiva inimeseni.
- Häälotsing
Voice marketing on Eestis veel tundmatu asi, aga muu maailm liigub kiiresti häälotsingu kasutamise suunas. Arvatakse, et 2020 tehakse pooled otsingutest (ingliskeelne keeleruum) häälotsinguga. Me enam ei kirjuta teksti otsingulahtrisse, vaid ütleme otsingusõna kõva häälega välja. Me enam ei räägi telefoni kaudu teise inimesega, vaid me räägime tehisintelektiga.
- Klient
Ettevõtja jaoks on kõige efektiivsem püüda kinni need inimesed, kellega on korra juba kontakt olnud. Olemasolevale kliendile on lihtsam müüa kui uut otsida. Enda meelde tuletamiseks on mitmeid eri võimalusi – poolelijäänud ostukorvid, tähtpäevade meeldetuletused, aegunud kliendikaardid, perioodiliste ostude ning korraliste hoolduste meeldetuletused jmt. automaatteavitused on asi, mille käimalükkamine on lihtne, kuid mis teenib end kiiresti tagasi.
- Turundusstrateegia
Ettevõtte areng ja turundus käivad käsikäes. Loodetavasti tuleb aina juurde juhte, kes annavad turundusjuhile rohkem volitusi või süvenevad ise senisest enam reklaami- ja turundusmaailma. Läbimõeldud kommunikatsioonistrateegia ning järjepidev töö on edu võti. Hea turundus on integreeritud, hõlmates nii lühiajalisi müügikampaaniad kui pikaajalist brändingut, samuti erinevaid turunduskanaleid. Kõik kanalid tuleb toimima panna samade põhisõnumite edastamise nimel.
Digitaalne turundus on laiahaardeline ja väga detailirohke turunduse osa. Võrreldes n.ö. vanade meediatega (print, raadio, otsepost, välireklaam, TV) on internetis erinevaid võimalusi. Tähelepanu nõudvaid teoreetilisi ja tehnilisi üksikasju tohutult palju. Ettevõtjad, ärge peljake pöördumist digiturundusagentuuride poole – nad teevad teie elu lihtsamaks.
Allikkas: https://meediaplaneerimine.ee/internetiturunduse-trendid-eestis-2019/