Digiturundaja | Digiturundusagentuur

Google Ads vs. SEO - reklaam otsingumootorites 

Kui soovid olla Google’i otsingus esimesel lehel, siis otsingureklaam aitab Sind kiiremini, kui SEO!

Soovid ilmuda Google’is esimesel lehel, olla konkurentidest nähtavam ja saada uusi kliente? Nende eesmärkide saavutamisel tulevad appi SEO ja Google Ads - aga kumba neist valida?

Viis olulist Google'i otsingureklaami eelist

SEO (otsingumootoritele optimiseerimine) ja Google Ads on olulised vahendid igale ettevõttele otsingumootori turunduses. Oluline on teada nende plusse ja miinuseid, et valida enda ettevõttele just praegusel hetkel kõige sobivam turunduslik lähenemine.

SEO vs. Google Ads

SEO GOOGLE ADS
Ajakulu: minimaalselt 3 kuud Ajakulu: 1 päev
SEO meetodit kasutades võtab positsiooni parandamine aega kuid. Google Ads-iga saad päevapealt otsingutulemuste esilehele
Positsioon #1: Raskesti saavutatav Positsioon #1: Kergesti saavutatav
SEO-ga positsiooni parendamine võtab kaua aega ja ei pruugi ikkagi tagada kohta esimesel lehel, kuna  seda pole täpselt teada, millised SEO faktorid mõjutavad otsingutulemuste positsioone enim ja millisel määral. Google'i otsingumootor kuvab kuni esimese nelja vastena reklaame ja alles peale seda orgaanilisi tulemusi, mis tähendab seda, et Sinu reklaam ilmub enamuse ajast enne orgaanilisi otsingutulemusi.
Sihtrühma sihtimine: Piiratud

Sihtrühma sihtimine: Väga täpne 

Sinu veebileht ilmub otsingu-tulemustes nende märksõnade peale, millega oled pikaajaliselt tööd teinud. Parima tulemuse saamiseks tuleb keskenduda paarile kindlale märksõnale. Google'i reklaame on võimalik täpselt sihtida, näiteks olenevalt vanusest, soost, asukohast, kella-ajast, huvidest jm. Märksõnade arv, mille peale Google Sinu reklaame kuvab, pole piiratud. 

Maksumus: Tasuta?!

Maksumus: Tasuline
Tihti arvatakse ekslikult, et SEO aitab tasuta saada inimesi veebilehele. Tõepoolest orgaanilised klikid on tasuta, kuid SEO korralik sisse-seadmine ja pidev töös hoidmine on ajamahukas ja kui ise seda teha ei oska, siis ka kulukas. Google Adsi kasutades maksad reklaamidele tehtud klikkide eest. Kui Sa ise kampaaniate haldamisega ei tegele, lisandub meediakulule ka halduskulu. 
Investeeringu tasuvuse (ROI) jälgimine: Ebaselge Investeeringu tasuvuse (ROI) jälgimine: Läbipaistev
ROI jälgimine on keeruline ja ebaselge, kuna tulemusi on võimalik näha alles paari kuu möödudes ning ka siis on raske öelda, millised müügid just tänu SEO investeeringule tulid. ROI arvutamine on lihtne kuna Iga reklaami investeeritud sendi tootlikkust on võimalik täpselt jälgida. Samuti on reklaamide ja müügitulemuste seos andmete kujul väga läbipaistev ja detailne.

Digiturunduse hinnad

Ühed kõige efektiivsemad ja soodsamad digiturunduse kanalid tänapäeval on Google'i ja Facebooki reklaam. Digiturundaja meeskond aitab Sul tõsta Sinu ettevõtte tuntust ning leida uusi kliente, lisaks aitame strateegiat läbi mõelda, kampaaniat ellu viia ning selle tulemusi analüüsida. 

Reklaam Google'i otsingumootoris Reklaam Facebookis, Instagramis ja Google'is
Kampaania seadistamine 95 eur Kampaania seadistamine 195 eur

✓ Tekstreklaam Google'i otsingus
✓ Sihtgrupi loomine
✓ Märksõnade uurimistöö ja analüüs
✓ Reklaami A/B testimine*
✓ Reklaami ning märksõnade optimeerimine ja haldus
✓ Tulemuste (nt. ostude) mõõtmine, analüüs ja raporteerimine
✓ Google'i analüütika koodi seadistamine (kui leht on WP põhjal)

PS! lisandub reklaami kuvamiseks panustatav eelarve

✓ Visuaalmeedia reklaam Facebookis ja Instagramis
✓ Tekstreklaam Google'i otsingus
✓ Sihtgrupi loomine
✓ Märksõnade uurimistöö ja analüüs
✓ Reklaami A/B testimine*
✓ Taasturunduse ehk remarketing reklaamid
✓ Reklaami ning märksõnade optimeerimine ja haldus
✓ Tulemuste (nt. ostude) mõõtmine, analüüs ja raporteerimine
✓ FB Pixel ja Google'i analüütika koodi seadistamine (kui leht on WP põhjal)

PS! lisandub reklaami kuvamiseks panustatav eelarve

*A/B testimine ehk lihtsustatult öeldes võrdleme kahte peaaegu identset reklaami, milledel on üks ainuke erinevus. Näiteks võrdleme kumb reklaampilt toob rohkem soovitud tegevusi, mis üleskutse toimib paremini või milline sihtrühm on tulutoovam.

#Kontaktivaba digiturunduse konsultatsioon 

Aitame teil lahendada konkreetseid probleeme, millega te oma turundustegevustes kokku puutute ning anname teile praktilist nõu igas internetiturunduse valdkonnas. Otsingumootorid, päringute suurendamine, meiliturundus, Google Ads, Facebook Ads, YouTube Ads jne. Oleme abiks ka strateegia ja sellest tuleneva tegevuskava koostamisel.

Mida #Kontaktivabast digiturunduse konsultatsioonist oodata?

Ühest tunnist konsultatsioonist võite oodata analüüsi teie praegusele seisule ning ülevaadet võimalustest, mida ja kuidas esimesena teha, et Teie potensiaalne klient leiaks Teid internetist paremini üles .

#Kontaktivaba konsultatsioon Skype, Google Meet või Zoom kaudu 59 eur / h.

Pole kindel, kas eelistada Google'i otsingureklaami SEO-le?